Wieści z gminnych boisk piłkarskich

Jak co miesiąc zapraszamy Państwa do przeczytania relacji z kwietniowych meczów naszych gminnych drużyn piłkarskich.

Tarnovia Tarnowo Podgórne
Zespół Tarnovii w 4 lidze nadal radzi sobie mocno w kratkę. Z ostatnich pięciu meczów Tarnovia wygrała tylko raz, ale po kolei. Zaczęło się od wyjazdowego remisu 0:0 w Lesznie z Polonią. Następnie Tarnovia grała u siebie z dwoma zespołami z Ostrowa Wielkopolskiego. I co ciekawe przegrała z niżej notowaną Ostrovią 1:2 (bramka Zbigniewa Zakrzewskiego), a wygrała z walczącą nawet o podium Centrą 2:1. Obydwie bramki zdobył w tym meczu Bartosz Ślusarski. W następnej kolejce jednak zamiast iść za ciosem Tarnovia przegrała w Kościanie z Obrą 1:3. Bramkę ponownie zdobył Bartosz Ślusarski. W końcu 1 maja Tarnovia zremisowała 1:1 z Pogonią Nowe Skalmierzyce i patrząc na okoliczności trzeba uznać ten wynik za korzystny. Zaczęło się dobrze, bo po trafieniu Błażeja Telichowskiego Tarnovia prowadziła do przerwy 1:0. W drugiej połowie jednak na boisku było bardzo nerwowo i w ciągu pierwszego kwadransa gracze Tarnovii zobaczyli aż trzy czerwone kartki. Grając więc pół godziny w takim osłabieniu udało się utrzymać remis co jest jakimś tam małym sukcesem.

Tarnovia z 39 punktami zajmuje 12 miejsce i zachowuje szanse na awans do górnej połowy tabeli. Forma jednak musi być zdecydowanie bardziej stabilna. Tarnovia zagra w następnych meczach u siebie z LKS Gołuchów (11.05 - godz. 16:00) i ze Zjednoczonymi Trzemeszno (25.05 - godz. 16:00), a na wyjazdach z Wartą Międzychód (18.05 - godz. 14:00) i z Victorią Września (01.06 - godz.16:00)

Akademia Reissa OSiR Baranowo
Gracze Akademii Reissa w ostatnich meczach grali bardzo przewidywalnie. Wygrywali u siebie, ale przegrywali na wyjazdach. U siebie mierzyli się z Promieniem Krzywiń i Pogonią Śmigiel. Z Promieniem Akademia wygrała 2:0 po bramkach Tymoteusza Zieleśkiewicza i Dominika Osesa, a z Pogonią 2:1 po bramkach Szymona Kłosińskiego i Bartłomieja Imosy. Wyjazdy poszły ekipie z Baranowa zdecydowanie gorzej bo nie udało się na nich zdobyć nawet jednej bramki. Kolejno Akademia przegrywała z Kanią Gostyń 0:2, Pogonią Lwówek 0:3 i LZS Stare Oborzyska 0:1.

Akademia z 36 punktami jest na 7 miejscu w tabeli i mają przed sobą spokojną końcówkę sezonu, gdyż środek tabeli to maks co w tym sezonie uda się osiągnąć. Następnymi domowymi meczami będą spotkania z Płomieniem Przyprostynia (18.05 - godz. 13:45) i PKS Racot (01.06 - godz. 14:00), a na wyjazdy udadzą się na mecze z Koroną Piaski (11.05 - godz. 17:00) i z Gromem Plewiska (25.05 - godz. 15:00)

Tarnovia II Tarnowo Podgórne
Zespół Tarnovii II coraz mocniej osadza się w strefie spadkowej swojej grupy w Klasie Okręgowej. Co prawda zaczęło się od wygranej z TSG Kamieniec, chociaż wygrana została przyklepana już po meczu, gdyż spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W drużynie z Kamieńca jednak zagrał nieuprawniony zawodnik i Wielkopolski ZPN przyznał Tarnovii wygraną walkowerem. W następnych czterech meczach jednak Tarnovia nie wygrała już ani razu, gdyż dwa razy zremisowała i dwa razy przegrała. Remisy udało się osiągnąć w meczach z Bykami Obrowo 1:1 (bramka Dawida Hermana) i ze Spartą Szamotuły też 1:1 (bramka Michałą Olejniczaka). Porażki wpadły jednak w Strykowie ze Spójnią 0:2 i w Dusznikach z Sokołem aż 1:5 (bramka Dariusza Piechockiego). Szczególnie ta ostatnia porażka była bardzo dotkliwa, gdyż przyszła z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie.

Tarnovia zajmuje przedostatnie 13 miejsce w tabeli mając na koncie 17 punktów. Do bezpiecznej strefy brakuje 3 punktów i walka o utrzymanie będzie trwała zapewne do końca sezonu.  U siebie Tarnovia II zagra teraz z Orłem Granowo (18.05 - godz. 16:00) i Orkan Objezierze (01.06 - godz. 16:00) oraz na wyjazdach z Orłem Słopanowo (12.05 - godz. 14:00) i Orkanem Konarzewo (25.05 - godz. 16:00)

Tarnovia III Tarnowo Podgórne
I na koniec Tarnovia III występująca w A-klasie. Zespół ten grał ostatnio ze zmiennym szczęściem. Zaczęło się od dramatycznego meczu w Gałowie i przegranej z Kłosem 4:5. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Kamil Krzyżan, Eryk Piaskowski i Szymon Nowacki, oraz jedna bramka była samobójcza. Tydzień później udało się odkuć i wygrać niespodziewanie na wyjeździe z Golnicą Ryczywół 1:0 po bramce Artura Dorny. Następnie przyszły dwie porażki po 0:2 z zespołami walczącymi o awans, czyli Sucharami Suchy Las i Złotymi Złotkowo. Na koniec 1 maja Tarnovia wygrała 5:2 z Wartą Obrzycko.

Tarnovia jest na 5 miejscu z 32 punktami i raczej wyżej już nie podskoczy, ale jak na beniaminka to i tak całkiem niezły wynik. Tarnovia w najbliższym czasie zagra u siebie z Rzemieślnikiem Kwilcz (16.05 - godz. 18:30) i z Poznań FC (02.06 - godz. 11:00) oraz na wyjazdach z Zielonymi Gaj Mały (12.05 - godz. 13:00) i z Rożnovią Rożnowo (26.05 - godz. 12:00)

Łukasz Duszczak peryferiafutbolu.pl

Mecz Tarnovia II - Sparta Szamotuły (Zdjęcie nadesłane)
Kategoria: