Julia z medalami

W dniach 26-28 kwietnia w hiszpańskiej Molinie odbyły się Mistrzostwa Świata Speed Stacks (World Sport Stacking Championships). W mistrzostwach wzięło udział 7 osób z Polski, między innymi Julka Kucemba oraz 6 chłopców w wieku 8-16 lat.

Molina jest to małe miasteczko, urzekające palmami, piękną architekturą i sympatią mieszkańców. W pierwszym dniu nastąpiła inauguracja Mistrzostw, na której Julka zaprezentowała taniec z mażoretką (jest w grupie Mażoretek Tarnowa Podgórnego).

Sobota była dniem eliminacji w większości kategorii. Nasza reprezentantka przeszła je pomyślnie we wszystkich 3 konkurencjach i dostała się do finałów (przechodziło tylko 10 osób z najlepszymi wynikami). W niedzielę podczas rozgrywek finałowych Julka miała bardzo dobre wyniki, zajmując 5 miejsce w konkurencji cykl. Cztery pierwsze miejsca przed Julką oraz 6. i 7. zajęły zawodniczki z Korei. W kolejnej konkurencji 3-3-3 Julka uplasowała się na 7 miejscu, a w 3-6-3 zajęła pozycję 8.

Dzięki temu, że Julka startowała we wszystkich 3 finałach, wzięła udział w klasyfikacji generalnej dziewcząt i zajęła 16 miejsce na ponad 86 kobiet.

W tym roku drużyna z Polski mogła wziąć udział także w sztafetach International Chalenge. W Mistrzostwach, które odbyły się 2017 roku na Tajwanie w oraz w Orlando w 2018 nie było takiej możliwości, gdyż drużyna narodowa musi liczyć przynajmniej 4 osoby. W tej konkurencji rywalizowało 21 krajów, a nasz zespół zajął bardzo dobre 5 miejsce. Należy zaznaczyć, że wszystkie drużyny z innych krajów mają swoich trenerów i regularne treningi. Natomiast nasi reprezentanci mieszkają w różnych miastach Polski i nie mieli możliwości wcześniejszego trenowania w takim składzie, w jakim startowali.

Tekst nadesłany

Julia Kucemba z Lusowa wróciła ostatnio z Mistrzostwa Świata aż z trzema medalami.