Zakończenie sezonu badmintonistów UKS Baranowo

Za nami kolejny sezon rywalizacji badmintonistów na arenach krajowych i europejskich.

Sezon można zaliczyć do udanych. Na początku sezonu byliśmy współorganizatorem Indywidualnych Mistrzostw Polski Elity w Gnieźnie. Medale dla UKS Baranowo zdobyła Magdalena Świerczyńska. Srebrny grze mikstowej w parze z Pawłem Śmiłowskim(UKS Hubal Białystok) i brązowy z Kornelią Marczak(UKS Plesbad Pszczyna). Dobry występ zaliczyli Adrian Jaśkowiak i Bartosz Frontczak zajmując miejsce 5-8 w grze podwójnej.

Kwiecień, to start najmłodszych w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików: Kacper Wieczorek - miejsce 5-8 w grze singlowej, Jan Haber miejsce 5-8 w grze mikstowej, Zuzanna Nowakowska i Stefan Musielak – miejsce 5-8 w grze mikstowej, Jan Haber i Piotr Nowakowski – miejsce 5-8 w grze podwójnej.

Maj, to tradycyjnie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, tym razem w Suchedniowie. Kwalifikacje uzyskały: Julia Naskręt i Aleksandra Sękowska zajmując miejsce 9-16 w grze podwójnej.

Sezon badmintoniści zakończyli w Piotrkowie Trybunalskim na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców. Jak zwykle nie zawiodła nasza kadrowiczka Magdalena Świerczyńska i sięgnęła po kolejny tytuł Mistrzyni Polski w grze mieszanej i Wicemistrzyni Polski w grze podwójnej.

Dziękujmy Gminie Tarnowo Podgórne za wsparcie i współfinansowanie UKS Baranowo.

Marek Świerczyński

Zakończenie sezonu badmintonistów UKS Baranowo
Kategoria: