Ciche godziny w Auchan Swadzim

Pierwsze „ciche godziny” wprowadził w marcu market Auchan w Częstochowie, z czasem wprowadzały je kolejne sklepy. Wczoraj 10 lipca wprowadzono je także  w naszym sklepie Auchan w Komornikach.

Akcja obowiązuje w każdy wtorek w godzinach 15.00 – 17.00. W tym czasie w markecie przyciemniane jest oświetlenie, telewizory oraz muzyka zostają wyłączone, a komunikaty nie są wyświetlane. Dodatkowo, przewidzieliśmy wydzielenie kasy uprzywilejowanej, która będzie odpowiednio oznaczona plakatem.

***
Akcja ta, skierowana jest do klientów Auchan ze spektrum autyzmu i zaburzeniami pokrewnymi. Osobiście nie mam zdiagnozowanego autyzmu, ani innej choroby pokrewnej, ale z doświadczenia wiem, że robienie zakupów w wielkich sklepach jest dla mnie bardzo męczące. W dużych hipermarketach jest dla mnie za głośno, za wiele rozpraszaczy, kolorów… Duży sklep, którego nie znam, sprawia, że denerwuję się, bo nie mogę znaleźć jakiegoś produktu… Z każdej strony atakują mnie promocje i komunikaty. Powiem szczerze, chętnie poszłam bym do sklepu, w którym by to wszystko było ograniczone do minimum. Mogłabym się skupić tylko na zakupach i po pół godziny nie bolała by mnie głowa. Uważam, że to bardzo dobry pomysł.

Agnieszka Wilczyńska

Ciche godziny w Auchan
Kategoria: