Petycja w sprawie częstszych kursów autobusów do Baranowa i Chyb

Miłosz Lupiński, były członek Młodzieżowej Rady Gminy, zbiera podpisy pod petycja do Wójta Gminy w sprawie zwiększenie częstotliwości jazdy linii autobusowej 821 do Baranowa i Chyb.

Tak 2 sierpnia, Miłosz pisał na temat petycji w jednym z serwisów społecznościowych:

"Dwa dni temu rozpocząłem akcję zbierania podpisów poparcia dla petycji, którą wystosowuję do wójta Tadeusza Czajki Petycja ma na celu zwiększenie częstotliwości jazdy linii autobusowej 821. Jest to jedyna linia jaką można bezpośrednio dojechać z części Baranowa, Chyb i Kobylnik do Poznania oraz Tarnowa Podgórnego. Autobus ten jeździł średnio co godzinę w czasie roku szkolnego, a w wakacje jeszcze rzadziej. Kolejnym problemem jest brak autobusu nocnego. Osoby mieszkające w wymienionych wyżej wioskach są zmuszone korzystać z innych środków komunikacji jeśli planują powrót po godzinie 23:00.

Zmiany jakie zamierzam wprowadzić:
1. Zwiększenie częstotliwości jazdy do jednego kursu co pół godziny, pomiędzy godzinami 6:00 – 9:30, w kierunku Ogrodów,
2. Zwiększenie częstotliwości jazdy do jednego kursu co pół godziny, pomiędzy godzinami 14:00 – 17:00 w kierunku Lusówka Kościół,
3. Dodanie kursu z Ogrodów o godzinie 21:45
4. Stworzenie nocnej linii jeżdżącej o 1:30

Jeżeli jesteś mieszkańcem naszej gminy i również zależy ci na wprowadzeniu tych zmian, możesz zebrać samodzielnie podpisy w swojej okolicy. Skontaktuj się ze mną za pomocą prywatnej wiadomości (https://www.facebook.com/profile.php?id=100010770580349), by uzyskać więcej informacji i kartę do zbierania podpisów."

Trzymamy kciuki za powodzenie inicjatywy. Cieszy mnie najbardziej, że sprawy w swoje ręce biorą młodzi ludzie, którzy angażują się w życie naszej społeczności i chcą zmieniać na lepsze nasze otoczenie. 

Agnieszka Wilczyńska

Petycja w sprawie częstszych kursów autobusów do Baranowa i Chyb
Kategoria: