Perseidy 2019 w Lusówku

Akcja wspólnego patrzenia w niebo odbędzie się 10 sierpnia na placu przy Kaplicy Św. Rity w Lusówku.
O godz. 20:30 rozpocznie się "Spacer Planetarny", który poprowadzi dr Justyna Gołębiewska  z Obserwatorium UAM, mieszkanka Lusówka. Po Spacerze, gdy zapadnie zmrok spojrzymy przez teleskopy na sierpniowe niebo: na Jowisza z jego 4 galileuszowymi księżycami, na Saturna z pierścieniami, na nasz Księżyc, na którym powinniśmy dojrzeć wspaniałą strukturę kraterów, na gwiazdy, gwiazdozbiory, mgławice i na Drogę Mleczną. Podejmiemy też próbę zaobserwowania planetoid.

W trakcie pokazów o tajemnicach nieba będzie opowiadać nam pani doktor oraz członkowie Polskiego Towarzystwa Miłosników Astronomii, w tym Tomasz Kluwak z Lusówka i Łukasz Wojtyniak z Przeźmierowa, prezes PTMA oddział Poznań.

Prosimy o zabranie ze sobą kocyka lub leżaka, ubrania dostosowanego do warunków pogodowych oraz worka życzeń, bo podobno każda spadająca gwiazda spełnia jedno, a może ich spadać sporo.

Impreza organizowana jest w ramach cyklu imprez Poznaj Swoją Wioskę - Lusówko 2019 współfinansowanego z Budżetu Inicjatyw Społecznych.

Agnieszka Wilczyńska na podstawie fb.com

Perseidy 2019 w Lusówku