Pożegnanie Jerzego Wiśniewskiego

28 sierpnia na cmentarzu w Przeźmierowie pożegnaliśmy Jerzego Wiśniewskiego. Mieszkańca naszej gminy. Przedsiębiorcę. Dobrego człowieka.

Jerzy Wiśniewski - polski przedsiębiorca, główny akcjonariusz i założyciel Grupy PBG. Prezes zarządu PBG oraz Rafako, największej polskiej grupy budownictwa energetycznego. Absolwent Politechniki Poznańskiej i  studiów MBA. 25 lat temu założył w Wysogotowie w Gminie Tarnowo Podgórne własną firmę, która szybko rozwijała się pod okiem tego wybitnego menedżera i odważnego wizjonera.    Grupa PBG z powodzeniem zaistniała na polskim rynku gazu i ropy naftowej, hydrotechniki, ochrony środowiska, budownictwa kubaturowego, energetyki. Od zawsze transparentna, z polskim kapitałem i realizacjami istotnymi dla Polski. Największe i najnowocześniejsze kopalnie gazu i ropy naftowej, terminal LNG w Świnoujściu, stadiony w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu, Elektrownia Jaworzno -  to inwestycje, z których dziś Polska i Polacy są dumni. 

Jakość, skuteczność i nowoczesność to wartości wdrażane i realizowane przez zespół kompetentnych i profesjonalnych pracowników. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań  technicznych i technologicznych Spółka mogła realizować najbardziej skomplikowane projekty zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Przez lata pracy Jerzy Wiśniewski zyskał uznanie i sympatię świata biznesu i ekonomii. Doceniany i wyróżniany prestiżowymi nagrodami - między innymi Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, odznaczeniem Zasłużony dla Górnictwa RP, medalem Komisji Edukacji Narodowej, Filantropa Roku 2018, uznany za najlepszego przedsiębiorcę XX-lecia kapitalizmu w Polsce, najlepszego menedżera,  który zmienia polski przemysł.

Jako odpowiedzialny społecznie lider Grupy PBG dzielił się wypracowanym zyskiem. Misją Grupy, którą zbudował, niezmiennie pozostaje podnoszenie poziomu funkcjonowania społeczeństwa.    Chętnie wspierał najróżniejsze inicjatywy  związane z kulturą i sztuką, sportem, zdrowiem, patriotyzmem, historią, nauką, edukacją. Pomagał młodym ludziom spełniać marzenia, podejmować nowe wyzwania, wspierał talenty. Jego dobroczynność, o której mówił, że lubi ciszę, znana była także poza krajem, tam gdzie sięgały polskie korzenie. Patriotyzm, historia, narodowa tożsamość, zawsze miały dla niego fundamentalne znaczenie.  Ten szlachetny i prawy, o wielkim sercu człowiek, wielki polski budowniczy odszedł niespodziewanie w wieku 62 lat. 

Materiał nadesłany

Pożegnanie Jerzego Wiśniewskiego
Kategoria: