Jakub Wilk w GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne !!!

„Z przyjemnością prezentujemy naszego nowego zawodnika, przed Państwem: Jakub Wilk!“
To już kolejny zawodnik w naszych szeregach, który reprezentował wcześniej barwy Lecha Poznań. Wilczek urodził się w Poznaniu 1985 roku 11 lipca i jest wychowankiem Poznańskiej 13. Zadebiutował w Orange Ekstraklasie w sezonie 05/06 pod wodzą trenera Czesława Michniewicza. Jego forma i kariera poszybowały w górę w kolejnym sezonie a owocem ciężkiej pracy było zdobycie z Lechem Remes Puchar Polski oraz Superpucharu Ekstraklasy. Wisienką na torcie jak to ma w zwyczaju mówić jeden komentator i były reprezentant Polski Tomasz Hajto, było zdobycia Mistrza „majstra“ Polski w sezonie 09/10. Warto podkreślić, że Jakub posiada w swoim cv  występy w pierwszej Reprezentacji Polski.
2013 rok był jego ostatnim w klubie z pyrlandii, przeszedł do Litewskiego Żalgris Wilno na zasadzie wolnego zawodnika, z którym zdobył mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Litwy w pierwszym sezonie po przybyciu. Po wspomnianym sezonie przeszedł do Rumuńskiego zespołu FC Vaslui gdzie po sezonie rozwiązał kontrakt z powodu zaległości finansowych klubu względem niego i powrócił do Żalgrisu. Sezon 14/15 był jego ostatnim za granicą Polski, powrócił do kraju w którym, podpisał kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec i występował tam w od 2015 do 2017 roku.Kolejnym zespołem w karierze była Bytovia Bytów w której zagościł jeden na jeden sezon 17/18. Od 2018 roku do teraz reprezentował Polonię Środa Wielkopolska gdzie był kluczowym zawodnikiem linii pomocy.
Transfer Wilczka na pewno przyczyni się do wzmocnienia gry ofensywnej naszego zespołu co pomoże nam powalczyć o mistrzostwo 4 ligi i awans, który był w zasięgu minionego sezonu. Jak stwierdził Prezes GKS Tarnovia Zbigniew Trawka, „Cieszę się, że tak wybitny zawodnik, a zarazem mieszkaniec naszej gminy zasilił szeregi Gieksy. Jakub od dłuższego czasu był moim celem transferowym a w momencie, kiedy usiedliśmy do rozmów, nasze wizje okazały się spójne. Istotną informacją jest również to, że Jakub będzie także trenerem jednego z naszych zespołów młodzieżowych.“Życzymy pasma sukcesów z Gieksą oraz szybkiej aklimatyzacji w zespole.Witaj w rodzinie!!!
 
 

Kategoria: