ZANIKANIE | Emil Malanowski - Premiera 17 sierpnia

Emil Malanowski jest mieszkańcem Tarnowa Podgórnego, a pisarstwo i literatura były w kręgach jego zainteresowań od lat. W poniedziałek, 17. sierpnia ukaże się jego pierwsza książka pt. „Zanikanie”. Autor urodził się w 1989 roku w Ostrołęce. Od urodzenia jest osobą niepełnosprawną, poruszającą się na wózku, lecz nigdy nie przeszkodziło mu to w bardzo aktywnym

trybie życia.  Sam jednoznacznie twierdzi, że jako osobie niepełnosprawnej, wszystkie proste rzeczy osiąga mu się ze zdecydowanie większym wysiłkiem niż osobie w pełni sprawnej, lecz satysfakcja z każdego sukcesu jest niebywale większa. Celem jest przekuwanie swoich słabości w siłę, która daje coś, czego nie mają inni. Przed laty związany aktywnie z tańcem towarzyskim, gdzie osiągnął tytuł wicemistrza świata w tańcach latynoamerykańskich, a obecnie członek kadry narodowej w bilard. Wielokrotny uczestnik programów aktywizujących osoby niepełnosprawne. Łamacz stereotypów i osoba silnie dążąca do wyznaczonych celów.

 

Powieść „Zanikanie” powstała na przełomie lat 2019/2020. Miejscem akcji jest Warszawa i okoliczne

miejscowości. Autor przedstawia historię, na pozór zwykłych ludzi, którzy mają podobne problemy jak my wszyscy. Chcąc podkreślić, że każdy człowiek ma jakieś słabości, marzenia, rzeczy, które kocha i za którymi tęskni, jak również przeszłość, od której nie da się uwolnić, stworzył świat w którym losy prostych bohaterów splatają się ze sobą, rozwijając fabułę w sposób ciekawy i dynamiczny. Autor udowadnia, że pozornie zwykłe spotkania, są zupełnie nieprzypadkowe, a chwile trudności są jedynie drogą do odkrycia prawdy, która ostatecznie wygrywa. W powieści odnajdziemy wątki miłosne, obyczajowe, jak również dramatyczne. „Zanikanie” to powieść o tym, jak ważne jest to, co w naszym życiu już kiedyś się wydarzyło i jak duży wpływ odgrywa to w naszej przyszłości. Podkreślono to, jak bardzo przywiązujemy się do swoich przekonań, obaw i strachu, a jak rzadko patrzymy na drugiego człowieka z otwartym sercem, którego on tak bardzo potrzebuje. Ważny jest również aspekt religijny, który – celowo wpleciony w fabułę – jest pokazaniem drogi do szczęścia, którą sam autor uważa za wyjątkową. To książka dla tych, którzy lubią utożsamiać się z bohaterami, odnajdywać w nich siebie i przeżywać z nimi kolejne emocje.

Link do zakupu książki: 

https://allegro.pl/oferta/zanikanie-przedsprzedaz-9573900918

Po dacie premiery, czyli 17. sierpnia książka będzie dostępna również w księgarni przy ul. szkolnej 1D w Tarnowie Podgórnym. 

 

Kategoria: