Dla Marcelinki z Rumianka

W marcowym wydaniu gazety zachęcamy Państwa do przekazania 1% swojego podatku 2,5 letniej Marcelince Kominek z Rumianka. Pieniądze na jej leczenie i rehabilitację będą zbierane także podczas festynu w Szamotułach i Turnieju Tańca w Przeźmierowie.

Przekaż 1% Marcelince z Rumianka
O tym, że Marcysia ma poważną wadę serca, dowiedzieliśmy się będąc jeszcze w ciąży. Radosne oczekiwanie na maleństwo wypełnił strach. Póki miałam ją pod swoim sercem, była bezpieczna. Po urodzeniu jednak, serce Marcelinki musiało zacząć już pracować na własny rachunek… Pierwszą operację, tzw. zabieg Norwooda, przeszła w 8. dobie życia. Drugą, zespolenie Glenna, mając pół roczku. Przed nami trzecia, ostatnia — operacja Fontana wraz z wszczepieniem rozrusznika. Poprzedzić ją musi cewnikowanie serca i tu pojawia się problem.
Serduszko Marcelinki potrafi w nocy zwolnić do 47 uderzeń na minutę. Norma u takich dzieci to 80-90 uderzeń na minutę… Mówimy o „tykającej bombie”, która w każdej chwili może niestety „odpalić”… Każda operacja serca u dziecka to dla jego rodziców przeżycie najtrudniejsze z możliwych. Maluch znika za drzwiami bloku zabiegowego i przez kilka, kilkanaście godzin nie ma się już żadnego wpływu na jego życie. Minuta trwa wieczność, ręce się trzęsą i nie nadążasz z wycieraniem łez…
Wiemy, że wkrótce znowu nas to czeka, ale nie ma innego wyjścia. Marcelinka musi być zoperowana przed ukończeniem trzeciego roku życia, czyli najpóźniej w czerwcu. Koszt operacji jest jednak kosmiczny - 41 tysięcy euro. Kwota absolutnie dla nas nieosiągalna. Dlatego prosimy Was o pomoc. Prosimy, żeby Wasze wielkie, szczodre serca otwarły się na to malutkie, bardzo chore serduszko Marcelinki. Ewelina – mama

Więcej o Marcelince czytamy na stronie https://www.siepomaga.pl/serduszko-marcelinki
Marcelinka jest pod opieką Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”, numer konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 (tytuł przelewu: 1335/K Marcelina Kominek)
Zachęcamy Państwa do przekazania Marcelince 1% swojego podatku: KRS 0000186434, cel szczegółowy: 1335/K Marcelina Kominek

Pomóc w zbieraniu pieniędzy można także osobićie podczas jednej z wielu imprez organizowanych w tym celu

Festyn w Szamotułach
24 marca w godz. 11.00 – 18.00 w hali Wacław w Szamotułach odbędzie się wielki charytatywny  festyn. Zaplanowano między innymi maraton Zumby, grę miejską, Biegi, zajęcia sportowe, pokazy i mnóstwo atrakcji. Szczegóły na plakacie poniżej.

Samochodowy rajd terenowy
30 marca także zapraszamy na rajd samochodowy, podczas którego będą zebrane środki na operację Marcelinki.
Damian i Artur postanowili połączyć to co kochają z tym co ich zdaniem w życiu najważniejsze – pomocą potrzebującym. Przy wsparciu technicznym Farmy Adrenaliny powstał projekt turystycznej imprezy terenowej z elementami rywalizacji dla każdego samochodu terenowego lub klasy SUV z napędem na cztery koła.
Jego idea to całodzienna wspólna dobra zabawa podczas turystycznego przejazdu terenowego z elementami rywalizacji w wyznaczonych do tego miejscach oraz zmagań umysłowych podczas rozwiązywania zagadek na trasie imprezy.
Dla uczestników imprezy przewidziane są również cenne nagrody, więcej szczegółów będziemy podawać na bieżąco.
Więcej informacji, regulamin, zapisy: http://4x4wlkp.pl/?terenowa-integracja-dla-marcelinki,129

Turniej Tańca
31 marca o godz. 10.30 w hali OSIR w Przeźmierowie odbędzie się Charytatywny Otwarty Turniej Tańca Nowoczesnego oraz Akrobatyki Rekreacyjnej Turniej OTTN MOVE 4LIFE „Serduszko dla Marcelinki” przeznaczony jest dla wszystkich grup wiekowych na różnych poziomach zaawansowania wyszczególnionych w regulaminie (zamieszczony na stronie internetowej: https://dbst.pl/turniej-move4life- -przezmierowo-31-marzec-2019).
Zachęcamy publiczności - przybywajcie!
Wydarzenia towarzyszące:
- Strefa arte-terapeutyczna-warsztaty plastyczne od serca do serca- serduszka dla Marcelinki- Fundacja Nigdy nie jest za późno
- Strefa piękna- porady i makijaże dla publiczności- Akademia Maestro Mistrza Świata Makijażu profesjonalnego Olafa Tabaczyńskiego
- Strefa stop cafe- domowe ciasto, kawa i herbata- Sołectwo Przeźmierowo
- w przerwie turnieju pokaz formacji tanecznej CSW -półfinaliści tegorocznej edycji Mam Talent oraz wielokrotni finaliści "Rytmów Ulicy"
- pokaz tańca Osir Dance Studio "Serduszko dla Marcelinki"
- pokaz tańca w wykonaniu najstarszej pary Tangeros-Haliny i Józefa Szulc-założycieli Fundacji wspierającej kulturę Tanga Argentyńskiego "Salida"
Szczegóły: https://www.facebook.com/events/409240826316725/

Koncert charytatywny
31 marca o godz. 17.00 w kinie Halszka w Szamotułach odbędzie się Koncert charytatywny dla Marcelinki. Wystąpią: Sławek Heinrychowski, Darek Tarczewski, The Old Band, Polskie Nagania. Podczas koncertu odbywać się będą także licytacje. Bilet  - cegiełka 30 zł. Więcej na plakacie poniżej.

Agnieszka Wilczyńska na podstawie www

 

Dla Marcelinki z Rumianka
Kategoria: